Spływy kilkudniowe

Zaplanuj urlop na kajaku na Warcie i Liswarcie. Rzeki te pozwalają na organizację kilkudniowych spływów z biwakowaniem lub noclegami w ośrodkach wypoczynkowych, które położone są nieopodal lub w bezpośrednim sąsiedztwie. Organizować można weekendowe wypady z jednym noclegiem ale i dłuższe nawet tygodniowe spływy.

Kompleksowa organizacja

Z nami zorganizujesz kompleksowo Twój urlop. Wypożyczysz kajaki i akcesoria takie jak worki nieprzemakalne czy etui na telefony. Uzupełnisz ewentualne braki w wyposażeniu biwakowym w naszej wypożyczalni namiotów, kuchenek i sprzętu turystycznego. Zorganizujesz transport lub przewóz bagaży. Polecimy miejsca noclegowe lub zrobimy dla Was rezerwacje kwater.

Polecane trasy

Rzeka Liswarta – spływ dwudniowy weekendowy

I dzień
Start Danków – Meta Miedźno – ok. 14 km
Możliwe noclegi: biwak, ośrodki
Na dziko możemy nocować na klimatycznej plazy i polanie. Po około 15 minutach po przepłynięciu kajakami pod kamiennym mostem kolejowym pokonamy bystrze za zakręcie rzeki w lewo a następnie po zakolu nałuku możecie wyciągnąć kajaki na prawy brzeg Liswarty.
Zorganizowane pole namiotowe: Krecik w Zawadach. Po przepłynięciu pod mostem drogowym i za bystrzem wypatrujcie pola namiotowego po prawej stronie rzeki.
Ośrodki wypoczynkowe: Pod Grzybkiem w Zawadach po prawej stronie rzeki przed mostem drogowym lub Słoneczny Brzeg zaraz za mostem kolejowym również po prawej stronie.

II dzień
Start Zawady – Meta Kule lub Wąsosz – ok. 16 km
Miejsca zakończenia: Kule przed mostem drogowym po prawej stronie rzeki na łące lub w Wąsoszu Górnym na plaży przy gminnym polu namiotowym

Rzeka Warta – spływ dwudniowy weekendowy

I dzień
Start Częstochowa Mirów – Meta Kłobukowice lub Skrzydlów – ok. 14-17 km
Możliwe noclegi: biwak
Na dziko możemy nocować na plaży w Kłobukowicach zaraz za drewnianym mostkiem po prawej stronie. Namioty rozstawimy nieopodal placu zabaw. W sezonie są tu rozstawione toalety. Są także dwie wiaty i miejsce na ognisko.
W Skrzydlowie proponujemy nocleg na miejscu zwanym Próg Wodny na Warcie na prawym brzegu przed kładką. Tu także w sezonie są rozstawione toalety. Dzieci ucieszy plac zabaw z wieloma urządzeniami a dorosłych dosyć doża wiata grillowa i palenisko ogniskowe.
Zorganizowane pole namiotowe: Jura Kajaki za mostem w Kłobukowicach płyniemy 300 metrów i lądujemy po lewej stronie rzeki. Znajdziecie tu miejsce na rozstawienie namiotów, ogólnodostępną wiatę, murowanego grilla, miejsce na ognisko i co najważniejsze ciepły prysznic i dostęp do bieżącej wody.

II dzień
Start Kłobukowice lub Skrzydlów – Meta Zawada lub Ruda – ok. 15-21 km
Miejsca zakończenia: Zawada elektrownią wodną kajaki wyciągamy na lewy brzeg Warty.
Ruda po prawej stronie dogodny dojazd i możliwość wyciągnięcia kajaków. Można także wydłużyć spływ o 3km i spłynąć do Pławna. Wyjście z wody po prawej stronie