Przystań  Kajakowa Prusicko – rzeka WARTA

W malowniczym miejscu nad Wartą położona jest nasza przystań kajakowa. Na miejscu znajdziecie zaciszne miejsce na rozbicie namiotów. Nad samą rzeką postawiliśmy murowanego grilla z wędzarką, wiatki ze stołami i ławkami oraz miejsce na ognisko. Doskonałe miejsce na organizację biwaku z noclegiem podczas dwudniowych spływów Wartą. Świetnie sprawdza się także na biesiady i ogniska kończące spływy.

Lokalizacja Przystani

W Prusicku niedaleko stawów hodowlanych znajduje się nasza przystań kajakowa. Jadąc drogą od Częstochowy przed Ważnymi Młynami skręcamy w prawo zgodnie z drogowskazem, dojeżdżamy do sklepu Lewiatan (strategiczna miejscówka) dalej skręcamy w lewo,  mijamy stawy, dojeżdżamy do kościoła, następnie przekraczamy mostek i drugą leśna drogą obok słupa el. odbijamy w lewo, przez las jedziemy aż do rzeki na przystań.

Rezerwacja kajaków, noclegów i imprez na przystani. Wypożyczalnia namiotów.

tel: +48507373072
tel:+48509840838
splywy@motywacja.com

Proponowane miejsca startu spływów jednodniowych i dwudniowych i orientacyjne czasy płynięcia do przystani

– Bobry
5,5h do przystani

– Szczepocice Rządowe
4h do przystani

– Łęg most
3h do Przystani

– Rębielice Szlacheckie zalew
1,5 h do przystani

Na przytani proponujemy nocleg na polu namiotowym. Jest możliwość skorzystania z wiatek, murowanego grilla. Wyznaczyliśmy także miejsce na ognisko. Pomosty umożliwiają dogodne dobijanie i odbijanie z przystani.

Start spływu z przystani, czasy płynięcia:
– 1,5h Ważne Młyny
– 3h Kule
– 4h Wąsosz plaża
– 5h Niwiska