Spływy kajakowe po warcie

Proponujemy dwie trasy o różnym poziomie trudności. W obu przypadkach możesz liczyć na mnóstwo emocji podczas pokonywania kolejnych kilometrów – natrafisz na bystrza, powalone drzewa czy inne przeszkody, których pokonanie dostarczy Ci adrenaliny, ale i przyjemności! Spływy kajakowe po Warcie to doskonała opcja dla osób lubiących wyzwania, jak też dla tych, którzy cenią sobie po prostu spędzanie wolnego czasu na łonie natury. W trasie towarzyszyć będzie Ci przyjemny szum otaczających rzekę drzew, być może dojrzysz w pobliżu rzeki zwierzęta, których jeszcze nigdy wcześniej nie widziałeś na żywo!

Spływy rzeką Wartą to zawsze niezapomniana przygoda! Zobacz, jakie trasy możesz wybrać:

Odcinek Częstochowa Bulwary nad Wartą – Kłobukowice

Długość odcinka: ok. 21 km.
Warta to nasza jurajska rzeka. Wypływa z Kromołowa czyli praktycznie w samym sercu Jury. Trzecia do do długości rzeka Polski. Nasze spływy zaczynamy z Częstochowy gdzie mamy swoją bazę. Na Warcie można organizować spływy jednodniowe, weekendowe jak i traperskie. Wiele miejsc biwakowych i zaprzyjaźnione ośrodki czynią tą rzekę bardzo atrakcyjną turystycznie.

Odcinek Danków Wąsosz

Zmapowany i udostępniony bardzo ciekawy odcinek od Dankowa. Polecany dla bardziej doświadczonych kajakarzy, którzy juz popływali trochę na innych rzekach. Rzeka przygodowa, liczne bystrza i progi. Na trasie także przenoski.
Długość odcinka: ok. 30 km. (do Wąsosza na Warcie)
plik gpx
Pobierz track szlaku kajakowego wraz z punktami do swojego GPSa lub smartfona Format GPX!

GPS Garmin